K dortům a vůbec k cukrařině jsem se dostala téměř před 30 lety čirou náhodou díky několika životním zatáčkám.

A byla na světě láska na celý život. Koníček velikosti statného koně, o kterého je třeba se neustále starat a jízdu na něm poctivě trénovat.

Dobrý cukrář je vlastně kreativní umělec. Musí si umět představit, jak bude vypadat dort, který dělá. Pro jakou příležitost a pro koho bude, jak bude velký, jak bude zdobený …, je toho prostě spoustu a správný cukrář musí mít fantazii.

Navíc vyrobit dort, který překoná vaše očekávání, to je výzva. A já mám výzvy ráda :-)

Mým osobním velkým potěšením jsou svatební dorty. Svatební dort musí být krásný a dokonalý, přesně jako den, pro který je určený. Užívám si celý proces od návrhu až po konečné zdobení a předání dortu v den svatby. Někdy jsou to pěkné nervy, ale neměnila bych :-)

V hlavě mám plno nápadů a chuť vymýšlet stále něco nového mě neopouští.

Cukrařina pro mě není jen práce. Je to můj způsob života. Jako když malíř maluje  nový obraz. Fantazie jede na plné obrátky a ruce dávají myšlence tvar.

Otevřít si vlastní cukrárnu byl můj sen. Chtěla jsem mít místo, kam bych si i já sama s chutí zašla na kvalitní kávu, dobrou zmrzlinu a na domácí, netradičně zdobené zákusky.

A tak jsem ji otevřela. Jmenuje se Justin, jako můj syn a najdete ji v obchodním domě Andy v České Lípě.

V naší cukrárně máme pro každého něco, od klasiky až po nejnovější trendy pro vyznavače raw, low carb, pro ty, co nemohou lepek i pro vegany.

Vlajkovou lodí naší cukrárny je čokoládový dort Justin, který pečeme podle vlastní receptury.

A naše točená zmrzlina je vyhlášená :-D

Neustále vymýšlíme novinky, kterými své zákazníky hodláme rozmazlovat.


Přijďte, ochutnejte!

Těším se
Lenka Křenková

Kontakt